אבי אייזיקס

תכירו את: אבי אייזיקס! תמיכה בחקלאות וכלכלה מקומיים הן חלק מהאני מאמין שלו. 

אבי, ספר לנו קצת על העסק שלך.

"העסק עשה כמה גלגולים ושינויים בהתאם לצרכים ולדרישות של הלקוחות שלנו. כיום אנו רשת בשם אייזיק'ס מעדני גורמה. זה מחולק לשלוש חנויות: אחת עם בשר ואוכל מוכן, בשני זה סופר עם קצביה ממותגת (בבנימינה), השלישי הוא סופר של מוצרים יבשים. את מוצרי 'חי בריא' התחלתי למכור בקצביה באייזיק'ס בבנימינה, בדקתי את הסחורה ואז הוספתי גם לסניף של זכרון".

מדוע לדעתך חשוב לצרוך מוצרים מגידול מקומי?

"ראשית – לא מתעללים בעגלים, לא משנעים אותם במשך שבועות בין מדינות, אלה עגלים מקומיים מזניםאבי אייזיקס מקומיים. שנית – נותנים להם אוכל בריא ותנאי מחיה הרבה יותר טובים . שלישית – זה עוזר לכלכלה המקומית, החקלאים ברמת הגולן ושאר המשקים בארץ מתפרנסים וחיים טוב, והכלכלה מתחזקת. וכמובן שמדובר גם במוצר יותר איכותי. בנוסף, אני יודע ביחס לכל עגל מאיזה משק הגיע ואיך גודל ומה אכל. זה נפלא."

 כיצד מגיבים הלקוחות שלכם למוצרי "חי בריא"?

"העגלים של חי בריא הרבה יותר טובים וטעימים. אני מאוד מרוצה. הלקוחות גם מאוד מרוצים וחוזרים לקנות אותם. גם להם איכפת שזה בלי התעללות וללא הורמונים ואנטיביוטיקות".

  אישית, מה אתה אוהב לאכול?

"הכי טעים לי קבב. בשר מקומי שאני קוצץ ביד. ואנטריקוטים של עגלים של חי בריא שאני מיישן בעצמי. יישנתי 45 יום ואין דברים כאלו אפילו במסעדות יוקרה בתל-אביב".

שתף אותנו בטיפ להכנת בשר?

"מי שרוצה ליהנות מקבב טוב – במקום להכניס למטחנה שייקח את הגוש ויקצוץ אותו ידנית עם סכין, יתבל אותו, יערבב אותו עם תבלינים: פלפל שחור, מלח, כוסברה, בצל. יכניס לתנור – וזה מעולה. ברגע שמכניסים את המוצר למכונה בעצם סוגרים לו את הסיבים והוא נהיה יותר קשה. אם קוצצים ידני – הולכים עם כיוון הסיבים. מומלץ להכין מהמכסה אנטריקוט של חי בריא".