דבר המייסדת

הקמתי את חי בריא מתוך רצון לספק מענה לצרכנים כמוני, שמחפשים מזון בריא ונקי שהופק באופן אחראי והומני. 

עבדתי בענף החקלאות מספר שנים שבמהלכן נחשפתי לתנאי גידול והחזקת חיות המשק. זה התחיל להפריע לי יותר ויותר הן בהקשר של רווחת בעלי החיים והן בהיבט הבריאותי של התוצרת. נוכחתי לגלות כי בארץ, המידע הבסיסי של מקור המזון מן החי ואופן הפקתו, מידע שנחוץ לי כדי לבצע החלטת צריכה שעקבית עם הדרישות הבריאותיות והמוסריות שלי, פשוט אינו זמין לי.

במקום בו המדינה אינה מחייבת את יצרני ומשווקי המזון מן החי לספק מידע בסיסי לגבי מקור המזון ואופן הפקתו, הצרכן אינו יכול לבצע החלטת צריכה מושכלת, כזו שעקבית עם דרישותיו הבריאותיות, המוסריות והחברתיות.

מכאן החלטתי לעשות מעשה ולגבש תו איכות שיתן לצרכן את השקיפות והבטחון שהוא מחפש הן בהקשר לתנאי הגידול של בעלי החיים והן בהקשר של בריאות התוצרת.

המגדלים הראשונים שנרתמו למהלך והצטרפו לתו האיכות הרימו את הכפפה בלי לדעת איזו היענות תהיה למוצר כזה, שכן לא היתה לזה שום מקבילה בשוק. בזכותם ובזכות האטליזים הראשונים שהצטרפו לתוכנית ואיפשרו את הנגשת התוצרת הזו לצרכן הסופי, התחלנו את המהפכה.

המהפכה בעיצומה וכיום יש עשרות מגדלים המגדלים בעלי חיים בהתאם לדרישות הנוהלים של 'חי בריא' ולמעלה ממאה נקודות מכירה בכל רחבי הארץ המוכרות תוצרת מאושרת 'חי בריא'.

כל זה לא היה מתאפשר לולא בקצה היה אתכם, הצרכנים שמצביעים ברגליים ורוצים לצרוך מזון מן החי איכותי ובריא יותר שגדל בתנאים נאותים.

הדרך לא קלה, והאתגרים רבים, אבל בשורה התחתונה כולנו יחד- המגדלים, נקודות המכירה ואתם הצרכנים, משנים את אופן הגידול והשיווק של מזון מן החי בישראל, מקדמים חקלאות ישראלית אחראית ומקיימת, ומנגישים תוצרת מן החי בריאה ואיכותית, וזה לא פחות ממדהים!

בברכת חקלאות ישראלית אחראית ומשגשגת.

לימור אברבוך

מייסדת ומנכ"לית 'חי בריא'