החקלאות התעשייתית פוגעת בבעלי החיים

תמונה של פרה צוחקת? תרנגולת על גבעה? ברוב המקרים, מדובר במצג שווא שאינו מייצג כלל וכלל את תנאי הגידול של המזון שאנו צורכים. טקטיקת השיווק של רוב חברות המזון היא להרחיק אותנו כמה שיותר ממה שקורה במשק. באופן דומה, רוב המשקים לא יסכימו לעולם לאפשר ביקור של צרכנים במשקיהם וזאת כדי לא להביא לידיעת הציבור הרחב את גודל הפער בין החלום למציאות.
רוב חיות המשק עברו טיפוח גנטי המתמקד באופן צר בהגדלת התפוקה וזאת על חשבון בריאותן ורווחתן.
רוב חיות המשק נמצאות לאורך כל חייהן בתנאי גידול המסבים להן מתח ומצוקה רבים המקשים עליהן לבצע פעולות טבעיות פשוטות המאפיינות אותן כבעלי-חיים. ברוב המשקים התעשייתיים בעלי החיים הם לא יותר מ"יחידת ייצור" ותנאי המחיה בהם משקפים את המינימום שיאפשר ל"יחידת הייצור" להיות רווחית.

Selection for Increased Production and the Welfare of Dairy Cows: Are New Breeding Goals Needed?

מחקר זה מצביע על הקשר בין הטיפוח הגנטי לירידה ברווחת בעלי החיים וקורא לשנות מיידית את יעדי הטיפוח הגנטי מכאלו המתמקדים רק בעליה בתפוקה לכאלו הלוקחים בחשבון גם את רווחת בעלי החיים.
תפוקת החלב של הפרות יותר מהכפילה את עצמה בארבעים השנים האחרונות. הגידול בתפוקה לווה בירידה ביכולת להתרבות, בעלייה משמעותית בבעיות בריאות ובירידה בתוחלת החיים של הפרות.
כדי להתמודד עם הלחץ הציבורי על המגדלים ועל התעשייה, קוראים מחברי המאמר לפיתוח יעדי טיפוח הבאים לשפר את רווחת הפרות.

Scientific Opinion on the welfare of cattle kept for beef production

מסמך עמדה מדעי של הרשות לבטיחות המזון באירופה המפרט את עיקרי התחלואה בעדרי הבקר לבשר ובוחן את הגורמים להן. מחלות ריאה, מחלות הקשורות לעיכול והפרעות התנהגותיות נמצאו כמחלות השכיחות ביותר בעדרי הבקר לבשר באירופה. מסמך העמדה מצביע כי מחלות ריאה הן תוצאה של צפיפות יתר, עירבוב בעלי חיים מקבוצות שונות וחוסר זיהוי מוקדם של מחלות. מחלות עיכול הינן תוצאה של הזנה במזון מרוכז, ומחסור במזון גס והפרעות התנהגותיות הן תוצאה של מרווח תנועה בלתי מספק ועירבוב בעלי חיים מקבוצות שונות.

Chickens are 4 times bigger than they used to be in the 1950s

מחקר זה קובע כי הטיפוח הגנטי בתעשיית העופות הצליח במטרתו להגביר את קצב עליית המשקל של העופות באופן שימקסם את תפוקת הבשר מהם: משקל העופות כיום הוא למעלה מפי 4 ממשקלם בשנות החמישים של המאה הקודמת. אך במקביל, הטיפוח הגנטי הביא לפגיעה חמורה בבריאות ורווחת העופות ולהיווצרותם של שלל מחלות, כגון: מחלות לב, פגיעה בבמערכת החיסון ובעיות עצם.

Factory chicken farmer opens his doors and exposes the ugly truth the big chains are trying to hide from consumers

מאמר וקטע וידאו פוקחי עיניים על השוני העצום בין המציאות למה שחברות שיווק המזון מנסות למכור לנו. בקטע זה חקלאי המספק עופות ל- Perdue פותח את דלתותיו ומכניס את המצלמות לתעד כיצד נראה משק עופות המספק את תוצרתו לאחת מממשווקת העופות הגדולה בארצות הברית שאינה מתביישת ואף משווקת את עופותיה תחת תוויות שונות, אחת מהן הן " עוף טבעי". כפי שרואים מהתמונות, אין שום דבר טבעי בצורת הגידול הזו ומדובר בהטעייה ובשקר לצרכנים.
מתי חקלאי העופות בארץ יפתחו בפנינו את דלתותיהם?