העלויות הנסתרות של הגידול התעשייתי של בעלי חיים

בדוח מרתק של ה UCS מובאת סקירה מקיפה של העלויות הנסתרות של הגידול התעשייתי של בעלי חיים בארצות הברית. מה שאנו למדים הוא שבשר זול בסופו של דבר עולה לנו הרבה. מאוד.
העלויות הנסתרות של גידול תעשייתי של בעלי חיים

דוח מקיף ומרתק שפרסם הארגון Union of Concerned Scientists) UCS) בוחן את העלויות הנסתרות של הגידול התעשייתי של בעלי חיים בארצות הברית. הדוח אמנם מתייחס לארצות הברית אך רוב ההבחנות רלוונטיות לארץ.

תעשיית משקי החי בארה"ב עברה שינוי דרסטי במהלך העשורים האחרונים. הגידול התעשייתי במתקני ענק סגורים הפך לשיטה השלטת לגידול בעלי חיים, והתנאים הצפופים במתקנים מגבירים את זיהום המים והאוויר ופוגעים בבריאות הציבור ובקהילות כפריות.

לפי הדוח, הגידול התעשייתי אינו תוצאה בלתי נמנעת של כוחות השוק. במקום זאת, פעולות לא בריאות אלו הן במידה רבה תוצאה של מדיניות ציבורית מוטעית שניתן וצריך לשנות.

בדו"ח זה, איגוד ה- UCS מנתח את המדיניות שהביאה לצמיחה של שיטת הגידול התעשייתי של בעלי החיים ואת העלויות הנסתרות העצומות המוטלות על החברה בעקבות שיטת חקלאות זו. בדוח גם דנים בחלופות מתוחכמות ויעילות לייצור מזון מהחי, ומציעים המלצות מדיניות שיכולות להתחיל להוביל אותנו לעבר מערכת מזון בריאה ובת קיימא.

לדוח המלא: קישור לדוח המלא

לתקציר המנהלים: קישור לתקציר המנהלים

אודות חי בריא

'חי בריא' הוא תו איכות למוצרי מזון מהחי הבא לספק לצרכנים מידע לגבי מקור המזון ואופן הפקתו, ומאפשר להם לצרוך מזון מקומי ובריא יותר, שהופק באופן אחראי כלפי בעלי החיים.

מאמרים אחרונים

דף הפייסבוק של חי בריא

אולי יעניין אותך