יורם בנימין: מסעדת אמא, ירושלים

הכירו את: יורם בנימין ממסעדת אמא המוכרת והאהובה מירושלים

יורם, ספר לנו על העסק שלך וכיצד הגעת לתחום?
"הרעיון להקים את "מסעדת אמא" היה של אמא שלי. בחזון שלה היא ראתה מסעדה שבה תבשל את אותו האוכל מהמטבח הכורדי-עירקי-ירושלמי שהיא בישלה בבית, האוכל שגדלנו עליו. כל המשפחה נרתמה לרעיון ולפני 36 שנה הקמנו את המסעדה. אפילו סבתא שלי בישלה בזמנו במסעדה. מי שבא בבוקר למסעדה, בעת הכנת הקובות, צפוי לראות במטבח את העובדות שנמצאות עוד מהתקופה שאמא שלי עבדה במקום. עם השנים, המסעדה עברה אליי ואני שמח להמשיך את המסורת. יש לנו לקוחות שהולכים איתנו כבר מספר דורות מפתיחת המקום ואנו בעצמנו כבר דור רביעי במסעדה עם כניסתה של ביתי מעיין לעבוד במסעדה".

מה חשוב לך לקנות בשר עם תו "חי בריא"?מסעדת אמא 30.8.18

"מאז ומתמיד חשוב לנו מאוד איכות חומרי הגלם. אנחנו מכינים הכל מהבסיס. אין אצלנו שימוש באבקות מרק או רסק, הכל אנחנו מכינים בעצמנו. החיבור לחומרי הגלם הכי טובים שיש חיבר אותנו לבשר עם תו "חי בריא". הפכנו את כל המטבח והיום כל בשר הבקר והטלה במסעדה הוא עם תו "חי בריא". מניסיוני ומהפידבקים שאנו מקבלים מהלקוחות, אני יכול לומר שבהחלט ניתן להבחין בשיפור בטעם הבשר ובאיכותו. אין לי ספק כי כשבעלי החיים גדלים באופן בריא, מכבד ואחראי, הבשר איכותי וטעים יותר. בנוסף לכך, לי אישית חשוב לתמוך במגדלים הישראליים והעובדה שיש לי כתובת לתוצרת זה נהדר בעיניי. כל מי שעובד עם בשר יודע כמה קשה ומאתגר להגיע למקור התוצרת. אני מכיר את המגדלים ויודע בדיוק מאיפה בא הבשר וכיצד הוא גדל".

איזה סוג לקוחות מתעניין במנות של "חי בריא"?

"הלקוחות שמתעניינים במנות חי בריא אלו אנשים שחשוב להם מאוד מה הם ומשפחתם אוכלים. הם עושים את המחקר שלהם ומבינים את המשמעויות של אוכל בריא ואיכותי. במקרה הזה בריא יותר הוא בהחלט גם טעים יותר אז גם אלו שפחות מתעניינים בתחום לומדים להעריך ולעשות את הקישור בין הדברים".

מסעדת אמא

כתובת: שמואל ברוך 55, ירושלים

טלפון: 02-6246860

קישור לאתר: http://www.ima-rest.co.il/he