יחד מחזקים את החוסן הלאומי

לפנינו תקופה מאתגרת. ועל מנת לשמור על חוסן לאומי לאורך זמן עלינו להתארגן ולהתייעל. הנה כמה דרכים בהן כל אחד מאיתנו יכול לתרום לחיזוק החוסן הלאומי!

בשעה זו, מהקשות שידענו, אנו עדים להתגייסות אזרחית חסרת תקדים שבאה לענות על הדרישות הרבות והדחופות שעלו ועולות מהשטח. לא פחות מזה, ההתגייסות באה לענות על הצורך של כולנו לתרום, להועיל ולהיות עסוקים בעשייה ממלאת ברגעים בהם חוסר האונים משווע.

אך לפנינו תקופה מאתגרת. ועל מנת לשמור על חוסן לאומי לאורך זמן עלינו להתארגן ולהתייעל.

אנו רואים כבר עכשיו תחילתה של שחיקה: אוכלוסיות מוחלשות נזנחות, חנויות ועסקים קטנים מתקשים לשרוד, והחקלאות המקומית בסכנה ממשית – אין ידיים עובדות, העובדים הזרים ברחו והישראלים במילואים. אלפי דונמים מושבתים ובעלי חיים רבים ללא טיפול מספק.

ולכן כבר עכשיו עלינו לארגן ולייעל לצורך הבטחת החוסן הלאומי!

הנה 5 דרכים בהן כולנו יכולים לעזור:

✅ להתעניין בזקוקים ביותר ❤️‍🩹. קשישים, אנשים בודדים, הורים יחידניים, משפחות של מילואימניקים, ובעלי צרכים מיוחדים עשויים להיקלע למחסור, בלי שאיש יבחין ובלי שאף גורם יסייע.

✅ לרכוש תוצרת ישראלית. החקלאות הישראלית מגיעה למערכה הקשה הזו אחרי שנים של הזנחה מצד ממשלות שלא השכילו לראות את חשיבותה ונחיצותה לחוסן הלאומי. זה הזמן לחזק אותה למען הביטחון התזונתי של כולנו. קיימות התארגנויות למכירת תוצרת חקלאית מעוטף עזה במתחמים שונים בכל רחבי הארץ – נעדכן באתר על כל התארגנויות הידועות לנו של מכירת תוצרת חקלאית מהדרום ומהצפון. מכירים מתחם כזה? עדכנו אותנו ונפרסם. כמו כן, מוזמנים להצטרף לקבוצת ווטסאפ "קונים חקלאות ישראלית"

✅ לעבוד בחקלאות🌱. יש מחסור מבהיל בעובדי חקלאות. מי שיכולים בתקופת המלחמה להתגייס לחקלאות היום מבטיחים את איתנות הצבא, הכלכלה והחברה. רוצים להתנדב? בקרו בקישור: https://supportingisraelifarmers.co.il/

✅ לא לזרוק מזון. % 40 מהמזון בארץ נזרק. אם נשכיל להשתמש בכל המזון שרכשנו, נאט את קצב ריקון המדפים ונקל על לחץ המחירים.

✅ לתרום במחשבה לטווח הארוך – מפוני העוטף צריכים להיערך לשהות ממושכת במקומות חדשים. תרומות של בגדים ומצעים, מכשירי חשמל ואלקטרוניקה, כלים ומכשירים לבישול יספקו להם אפשרות לנסות לנהל שיגרה שמזכירה בית.

 

לכל שאלה, חיבור או הכוונה, אנחנו פה 💚

 

אנו מחבקים את תושבי הדרום, שולחים את תנחומינו למשפחות השכולות, מאחלים החלמה שלמה לפצועים, ומייחלים לחזרתם הביתה במהרה של החטופים והנעדרים .

מחזקים את ידי חיילי צה"ל, כוחות הביטחון, וכל מדינת ישראל

לימים שקטים ובטוחים 🙏

אודות חי בריא

'חי בריא' הוא תו איכות למוצרי מזון מהחי הבא לספק לצרכנים מידע לגבי מקור המזון ואופן הפקתו, ומאפשר להם לצרוך מזון מקומי ובריא יותר, שהופק באופן אחראי כלפי בעלי החיים.

מאמרים אחרונים

דף הפייסבוק של חי בריא

אולי יעניין אותך