נאות סמדר, מגדלי צאן לחלב

הכירו את: קיבוץ נאות סמדר שם מגדלים עדר עזים הנהנה מכרעי מרעה מטופחים ונרחבים ויחס אוהב

שגב, ספר לנו על המשק וכיצד הגעת לתחום?

"מכיוון שזהו מעשה משותף של כלל הקהילה ולא רק שלי אספר על הקהילה עצמה:

קיבוץ נאות סמדר שוכן בנגב הדרומי, כ-70 ק"מ צפונית לאילת.
הקיבוץ הוקם בשנת 1989 מתוך כוונה ליצור קהילה לומדת שבה ייבחנו בפועל שאלות על מצבו של האדם בעולם דרך יחסים, עשייה והתבוננות ולקיים אפשרות של חיים בשלום של אדם עם עצמו, בין אדם לאדם ובין אדם לסביבה. הענפים  העיקריים שהוקמו במשק הינם חקלאות אורגנית, דיר עזים אורגני ומרכז לעיבוד תוצרת חקלאית ומוצרים אורגניים, ביניהם עיבוד הפרי היקב והמחלבה".

איזה מסר היית רוצה להעביר לצרכנים?נאות סמדר 1

"לדעתי, חשוב מאוד שנדע כולנו מהיכן המזון שלנו מגיע, כיצד מייצרים אותו ובאילו תנאים. גם מזון צמחי אך בעיקר מזון
המגיע מבעלי החיים. יחס מכבד ואכפתי שבא לידי ביטוי גם במרחב מחייה  גדול, מזון איכותי ואורגני, רבייה טבעית ויציאות למרעה הוא תנאי הכרחי בגידול בעלי חיים".

מהו ה"אני מאמין" שלך בכל הקשור לגידול בעלי חיים?

"כחלק מכוונת המקום לקיים קהילה שהיא מעין משפחה מורחבת ולחיות בשלום ובאכפתיות אחד עם השני כך גם היחס האוהב והחם הניתן לבעלי החיים במקום ביניהם סוסים, תרנגולות, חתולים כלבים ועזים.

עדר העזים של נאות סמדר נהנה מכרי מרעה המטופחים כאן בעזרת השקיה במים מושבים (ממוחזרים). מזון אורגני, רבייה טבעית, מרחבים לרעייה ויחס אוהב. אלו הם חלק מהתנאים הטובים שמעניקים כאן לעזים. כל אלה תורמים לבריאות העזים ומשפרים את טעמו ואיכותו של החלב הטרי המגיע מדי יום מהדיר למחלבה. מהחלב מכינים יוגורטים וגבינות, שטעמם רענן ונקי מטעמי לוואי".

מדוע בחרת בתו "חי בריא"?

"הבחירה בתו 'חי בריא' נעשתה מתוך התאמה לתפיסתנו שלנו על יחס מכבד ואוהב לבעלי החיים, ואכפתיות רחבה יותר כלפי היחס לבעלי החיים בארץ ובעולם. לפי תפיסתנו  ישנה חשיבות מהותית לתמיכה בעשייה המקדמת פעילות למען טובת בעלי החיים ולקדם אותה 'דרך הרגליים'".נאות סמדר 2

היכן ניתן להשיג את המוצרים שלכם?

"את גבינות העזים של נאות סמדר הנושאים את תו חי בריא ניתן למצוא בפונדק נאות סמדר ובחנויות נבחרות בכל חלקי הארץ".

אתר: http://neot-semadar.com/