שיטת הניהול ההוליסטי תורמת לעצירת תופעת המדבור

בעבודה המתפרשת על פני מספר עשורים ואזורים גאורפיים שונים בחן אלן סאבורי את תופעת המדבור ומצא כי שיטת הניהול ההוליסטי מספקת כלי יעיל לעצירת תופעת המדבור ואף לשיקום קרקע מדברית
ניהול הוליסטי ככלי להילחם בתופעת המדבור

המידבור מתאר תופעה בה קרקע המכוסה צמחים עשבוניים הופכת לאדמה מדברית, תופעה הפוגעת באיכות הקרקע ומאיצה את שינויי האקלים. תופעת המדבור מתרחשת באופן נרחב ברחבי העולם: כשני שליש מהאדמות המכוסות בצמחייה עשבונית סובלות מתופעה זו.

אלן סאבורי הקדיש את חייו למאבק בתופעת המדבור ומצא כי שיטת הניהול ההוליסטי תורמת לעצירת תופעת המדבור ואף לשיקום קרקע מדברית. בדוח של ארגון סאבורי לניהול הוליסטי מתוארת חשיבות רעיית בעלי החיים בחידוש והחייאת האדמה ובאגירת פחמן ומניעת שחרורו לאטמוספירה ומסופק פורטפוליו שלם של מחקרים התומכים בממצאים אלו.

בהרצאת TED מרתקת משתף אלן מנסיונו העשיר בחקר תופעת המדבור ומספק את עיקרי הרעיונות העומדים בבסיס הניהול ההוליסטי. ההרצאה זכתה ללמעלה מ-8 מיליון צפיות והרעיונות המתוארים בה מיושמים כיום במדינות רבות ברחבי העולם.

קישור להרצאה של אלן סאבורי

בישראל הקימו לאחרונה שירה וים גורן ממבוא חמה את האב ישראל לחידוש הקרקע ומקדמים את גישת הניהול ההוליסטי בישראל. האב ישראל מספק למגדלים כלים לניהול בצורה מיטבית את המשאבים העומדים לרשותם לקבלת תועלת כלכלית, סביבתית וחברתית בהווה ובעתיד.

קישור להאב ישראל לחידוש קרקע

אודות חי בריא

'חי בריא' הוא תו איכות למוצרי מזון מהחי הבא לספק לצרכנים מידע לגבי מקור המזון ואופן הפקתו, ומאפשר להם לצרוך מזון מקומי ובריא יותר, שהופק באופן אחראי כלפי בעלי החיים.

מאמרים אחרונים

דף הפייסבוק של חי בריא

אולי יעניין אותך