המלצות קריאה

Michael Pollan – The Omnivores Dilemma

בניסיונו להתחקות אחר מקור ארוחת הערב שלו, מייקל פולן יוצא למסע מרתק ופוקח עיניים בו הוא עוקב לאורך כל אחת משרשראות המזון המקיימות אותנו – מזון תעשייתי, אורגני או אלטרנטיבי – מהחווה ועד הצלחת, ובמהלכו הוא מגבש דו"ח מקיף לגבי ההשלכות הנרחבות של צורת האכילה שלנו.

UNSAVORY TRUTH, Marion Nestle

בספר מרתק ומלא תובנות חושפת התזונאית מריון נסטלה כיצד באופן שיטתי פועלת תעשיית המזון להטות מחקרים מדעיים לקידום מטרות רווח וזאת על חשבון בריאות הציבור.

היסטוריה של מהירות – עמית נויפלד

אנחנו יכולים ליהנות יותר מהעבודה שאנחנו עושים, מהמזון שאנחנו אוכלים, מהפנאי שאנחנו מבלים, מהבריאות שאנחנו מטפחים וממערכות היחסים עם המשפחה, החברים והקהילה בה אנחנו חיים. עולם חדש ומרגש ממתין למי שמחליט להשיב לעצמו שליטה על המשאב היקר ביותר שבבעלותו – הזמן – למי שבוחר לקחת נשימה עמוקה, ולהאט", אנחנו מסכימים! ושמחים להמליץ על הספר החדש של עמית נויפלד

שנת הבשרים שלי

שנת הבשרים שלי הוא רומן קומי, טרגי ורומנטי כאחד, שבמרכזו מבט ביקורתי על עולם הצרכנות בכלל ועל צרכנות הבשר וייצורו התעשייתי בפרט. זאת בצד עלילה רבת-פנים ותהפוכות שבמרכזה שתי הנשים הצעירות, זו בניו יורק וזו בטוקיו, המתוודעות צעד-צעד אל צורכיהן ואל מאוויהן האמיתיים, החל באכילה וכלה באהבה.