תמיר חכים: מסעדת טריולה, פתח תקווה

הכירו את: תמיר חכים הבעלים והשף של מסעדת טריולה

תמיר, ספר לנו על העסק שלך וכיצד הגעת לתחום?

"גדלתי בבית שאוהב אוכל ומילדות חיי סבבו סביב האוכל. בצעירותי ניהלתי את הסופר של אבא שלי במשך 5 שנים. שם בעצם התחלתי "להתעסק" עם אוכל: עבדתי בקצביה, אחרי זה במעדניות הגבינות והנקניקים, ובהמשך במאפייה, וככה התחלתי לפתח את ההבנה הקולינרית שלי. אבא שלי לימד אותי כיצד לטפל בבקר, צאן ועופות ובמקביל, למדתי לבשל אצל אמא שלי, שהיא בשלנית מעולה, וסבתא שלי, שהייתה מבשלת מאכלים מאוד מיוחדים ומסורתיים.

עם הזמן התחלתי לבשל בבית ולהזמין חברים. באיזה שהוא שלב, הבית שלי כבר לא הצליח להכיל את כל האנשים שרצו לבוא. יחד עם הפוש החזק שקיבלתי מהסביבה, הרגשתי שהגיע הזמן ואני בשל למקום משלי. במשך שנה וחצי אני ושותפיי חן חכים (אחי) ותמיר פיירמן חיפשנו מקום וכשמצאנו, מיד ידענו שזה זה. ראשית פתחנו את מסעדת טריולה בפתח תקווה ובהמשך אני פתחתי את ווויסקי בר מוזיאון במתחם שרונה בתל אביב.

טריולה החלה את דרכה כמסעדה איטלקית. במרוצת השנים הרחבנו את המקום וכך טריולה הפכה לביסטרו איטלקי וזה אומר יותר נתחים על עצם, דגים טריים, פסטה טרייה פיצות מהטבון ובשר עם תו "חי בריא". אני משתדל להשתמש בחומרי גלם מקומיים כי מהותו של אוכל איטלקי הוא מינימום תיבול ומקסימום טריות".

למה חשוב לך לקנות בשר עם תו "חי בריא"?טריולה 15.7.18

"מאוד חשוב לי כשף לשמור על הערכים שלי ועל מה שאני מאמין בו, וכמו שאני מגדל בבית תרנגולות בשביל ביצים טריות וירקות אורגניים בשביל ירקות עונתיים איכותיים, ככה אני רוצה שהאורחים בטריולה יקבלו את הטוב ביותר ופה בארץ הטוב ביותר זה "חי בריא" מאחר והתוצרת היא מקומית, בעלי החיים גדלים בתנאים הכי טובים שיש, ללא תוספים מיותרים, ללא אנטיביוטיקות מיותרות, הכי טבעי ונכון שאפשר. זה יותר הומני ומכבד את בעלי החיים ובסופו של דבר גם הרבה יותר טעים. אני נגד התעללות בבעלי חיים, ופחות מחובר לאוכל התעשייתי. אני מאמין באוכל שהוא בריא ונקי וזה מתחיל בגידול נכון של התוצרת בין אם זה מלפפון ובין אם זה בקר".

איזה מנת "חי בריא" הכי מבוקשת אצלכם?

"ניו יורק, המנה מורכבת מסינטה על העצם עם תוספת חמה לבחירת בלקוח".

מסעדת טריולה

כתובת: שחם 14, פתח תקווה

טלפון: 03-9198444

קישור לאתרhttp://www.triola-pt.co.il/