הפרלמנט האירופי אישר הגבלות על מתן אנטיביוטיקה לבעלי חיים בריאים

הפרלמנט האירופי אישר באוקטובר 2018 שורה של הגבלות לגבי השימוש באנטיביוטיקה במשקי החי בקרב בעלי חיים בריאים במטרה לעצור את התפשטות חיידקי-העל
היקף השימוש באנטיביוטיקה במשקי החי עולה על זה שבקרב בני אדם. השימוש באנטיביוטיקה במשקי החי נעשה לעתים קרובות באמצעות התזונה ומטרתו למנוע התרחשות או התפשטות של מחלות. ע"פ ההערכות, לפחות 25 אלף בני אדם מתים ברחבי אירופה מדי שנה מזיהומים עמידים בפני אנטיביוטיקה, מדענים הזהירו כי ללא רפורמה, התערבויות רפואיות שגרתיות יכולות להפוך בקרוב לבלתי אפשריות. החקיקה החדשה, שתיושם כחוק ב 2022, אוסרת את השימוש באנטיביוטיקה לבעלי חיים ללא מרשם. כדי לאכוף את החוק הווטרינרים יצטרכו לספק נתונים על נפח ומכירות של תרופות אנטיביוטיות ומזון מיובא יצטרך לעמוד בסטנדרטים של האיחוד האירופי, במיוחד כשמדובר בזרזי גדילה (כימיקלים והורמונים שנועדו להגדיל את נפח הבשר בקרב בעלי חיים).חברת הפרלמנט האירופי, מולי סקוט קאטו, אמרה כי ההגבלות החדשות יבטיחו שהאנטיביוטיקה תישאר "זמינה ואפקטיבית כשנזדקק לה באמת"."ההגבלות על שימוש באנטיביוטיקה במשקי החי יאתגרו גם את המודל החקלאי שבו בעלי חיים סובלים מתנאים מחפירים ונדחסים יחד בתנאים לא בריאים", אמרה סקוט קאטו. "ללא שימוש שגרתי באנטיביוטיקה, החקלאים יצטרכו לאמץ שיטות חקלאיות טובות יותר, שישפרו את תנאי החיים של בעלי חיים חקלאיים ברחבי האיחוד האירופי. זהו ניצחון גדול לבריאות הציבור ולרווחת בעלי החיים".

אמצעים אחרים בחקיקה יאסרו את השימוש באנטיביוטיקה לשיפור ביצועים ויגבילו את הטיפול התרופתי בקבוצות שלמות של בעלי חיים, כאשר רק אחד מהם נגוע.

ומה בישראל? בארץ לצערנו מהלך כזה לא נראה באופק. לא רק זה, ישראל היא שיאנית בשימוש באנטיביוטיקה במשקי החי!

אנו ב"חי בריא" מבינים את ההשלכות הקשות של שימוש באנטיביוטיקה מניעתית על רווחת בעלי החיים ובריאות הציבור ולכן שימוש זה אסור בנהלי הגידול שלנו. לצפייה בנהלי הגידול של חי בריא: http://haibari.co.il/נהלי-חי-בריא/

אודות חי בריא

'חי בריא' הוא תו איכות למוצרי מזון מהחי הבא לספק לצרכנים מידע לגבי מקור המזון ואופן הפקתו, ומאפשר להם לצרוך מזון מקומי ובריא יותר, שהופק באופן אחראי כלפי בעלי החיים.

מאמרים אחרונים

דף הפייסבוק של חי בריא

אולי יעניין אותך