אטליז לומיטו מעדני בשר

סוג תוצרת חי בריא:

סוג קמעונאי:

כתובת:

שד' המלך חסן 6, קריית עקרון

אזור בארץ:

משלוחים ל:

שעות פתיחה

א': סגור

ב'-ד': 19:00-09:00

ה: 20:00-08:00

ו': 14:30-07:00

שבת: סגור

קצת עלינו

***לסרטון של לומיטו***

ביקשנו מאייל טואג, הבעלים של לומיטו, לספר לנו קצת על המקום ואיך הכל התחיל

אייל, ספר לנו על העסק שלך וכיצד הגעת לתחום?

"האהבה הגדולה שלי מאז ומתמיד הייתה תחום האוכל והבשר אבל לקח לי זמן והמון אומץ עד שהפכתי את האהבה לעיסוק. אני בא מתחום הטכני, הניהול והשיווק. למדתי הנדסת סלולר ושני תארים בתחום הניהול והשיווק (MBA) ועבדתי באופרציות גדולות כמו מוטורולה שם. בשנת 2005 החלטתי שהגיע הזמן לעשות את הקפיצה, לקחתי נשימה עמוקה ובתמיכת אשתי עזבתי את עולם הסלולר והלכתי ללמוד את תחום המזון והבשר. התחלתי מהכי למטה שיש כדי לדעת כל היבט בתחום החדש. ממצב שניהלתי 70 עובדים אני פתאום בתפקיד זוטר במפעל בשר, אטליז ומסעדה. זה לא פשוט לאגו ולתגובות מסביב אבל היה לי חזון והיתה לי תכנית והלכתי לפיה. בנקודת זמן בה הרגשתי מוכן הקמתי שתי חנויות אטליז כשרות. כיום מתוך 30 עובדי החברה 10 עובדים הם מהמשפחה. אבא מנהל חנות ותחזוקה, אחי סמנכ"ל תפעול ורכש  ,אחותי סמנכ"לית כספים ואני על הניהול הכללי והשיווק והאווירה היא מאוד משפחתית. גם עובדים שאינם מהמשפחה מרגישים חלק בלתי נפרד מהעסק. את מתודולוגיות הניהול וההשקעה בעובדים שלמדתי גם במוטורולה וגם כסמג"ד במילואים אני מיישם בלומיטו ולעובדים אכפת מהעסק כאילו הוא שלהם. הם לא מתפשרים על פחות מהכי טוב שיש. כולנו יחד נותנים את הנשמה לספק ללקוחות שלנו חוויה יוצאת דופן. בראש ובראשונה אנחנו חברת קייטרינג ועושים אירועים בכל רחבי הארץ וכמובן, יש לנו מכירת אוכל ביתי מוכן במקום, את האטליז והמסעדה בקריית עקרון".

למה חשוב לך לקנות בשר עם תו 'חי בריא'?

"לקוח שלנו ביקש ממני לבדוק אם אני יכול להביא בשר עם תו 'חי בריא' לאטליז. לא הכרתי את התו אבל אנחנו מאוד קשובים ללקוחות שלנו והרמתי טלפון. הצעת הערך של חי בריא מאוד מתאימה לנו: בשר איכותי, בריא יותר, שיש לי שקיפות ובטחון מלאים לגבי אופן הפקתו. גם העובדים מאוד מתחברים לתו וגאים לעבוד עם הבשר הזה. לאור הביקוש, לאחרונה התחלנו להביא גם עוף 'חי בריא'.

אילו נתחים של בשר עם תו 'חי בריא' הכי מבוקשים אצלך?

"האמת שאצלנו כל הנתחים מבוקשים. כחברת הסעדה אנחנו יודעים להכין מטעמים גם מנתחים שהצרכנים פחות מכירים. עכשיו מאוד מקובל לדבר על 'אף ועד זנב' – אנחנו מיישמים זאת כבר שנים ומפתחים כל הזמן מתכונים חדשים".

 איפה ניתן לרכוש את הבשר שלך?

מי שמעוניין שנפיק לו אירוע קייטרינג מוזמן להתקשר אלינו ונשמח לקבוע איתו פגישה. מי שרוצה לקנות את הבשר או לטעום מהמאכלים הביתיים שלנו מוזמן אלינו לקריית עקרון.