חנות משק מלמד

סוג תוצרת חי בריא:

סוג קמעונאי:

כשרות:

כתובת:

האלה 56, כפר הנגיד

אזור בארץ:

שעות פתיחה

א'- ה':   08:30 – 17:30
ו':         08:30 – 16:00
שבת:   סגור

קצת עלינו

אריק מלמד, ספר לנו קצת על העסק שלך:

"המשק הוקם בשנת 2009 לפי עקרונות החקלאות האורגנית שדוגלת בחקלאות ערכית חפה מרעלים. בתחילת הפעילות שלי הייתי יותר ממוקד על פעילות מול רשתות. עם הזמן פיתחתי את השיווק הישיר ללקוחות הסופיים ויש לי המון סיפוק מזה. יש לנו אתר אינטרנט פעיל ולקוחות יכולים להזמין משלוח עד הבית ממגוון המוצרים שלנו. משיחות עם הלקוחות הבנתי שאנשים רוצים לבוא גם למשק, אז פתחנו פה גם חנות למוצרים אורגניים ומסעדה במתכונת מצומצמת של עוף וירקות בתנור".

 איך הגעת לתחום?

"אני זוכר שהאופן שבו אבא שלי גידל תרנגולות לא מצא חן בעיניי, לא אהבתי את הפרוטוקול הקבוע שבו מילאתי תפקיד של רץ המוסיף תרופות למים והעיסוק בפחד אם התרנגולות יחלו או שלא. אחרי עשר שנים שהמשפחה שלי חיה במזרח הרחוק, בעקבות עבודת מחקר שקיבלה אשתי, פרופסור לביולוגיה, וכשהציונות "שבוערת בה" החזירה אותנו לארץ , על הפרק עמדה בחירה בין עולם ההייטק לבין חזרה לחקלאות, בחרתי באפשרות השנייה חזרתי הביתה, אל הלול, אבל ידעתי שאני רוצה לעשות זאת בדרך שלי".

ספר לנו על החיבור עם 'חי בריא'?

"החיבור עם 'חי בריא' החל כשחיפשתי להוסיף לסל המוצרים של החנות בשר, אך היה לי חשוב שזה יהיה כזה שמתחבר לאידאולוגיה שלי ושל המשק. אני יודע מהעופות שגידול אחראי של בעלי חיים מביא לבשר בריא, איכותי וטעים יותר ולכן לא היה לי ספק שזה יהיה בשר ברמה הרבה יותר גבוהה מהבשר הקונבנציונאלי, וזה אכן כך. עם הזמן הבנתי שאני רוצה ליישם את תו האיכות גם בגידו העופות שלי מעבר לתו האורגני. הפוקוס של נוהלי 'חי בריא' על ריווחת בעלי החיים הוא מאוד נכון בעיניי ומתחבר לתפיסת העולם שלי. אני שמח שבזכות התו אני מעלה עוד יותר את רמת הגידול שלי ".

 איך היית מאפיין את הלקוחות שקונים תוצרת עם תו "חי בריא"?

"הלקוחות שצורכים בשר ועוף עם תו 'חי בריא' הם אנשים ששואלים שאלות ומתעניינים לגבי מקור המזון שלהם. חשוב להם שהגידול יהיה כזה שמקדם את בריאות ורווחת בעלי החיים. יש ללקוחות שלי המון כבוד למזון שהם צורכים וחשוב להם שהאיכות תהיה הכי גבוהה שיש".

איפה ניתן לרכוש את התוצרת שלך?

"בנוסף לאפשרות לבוא למשק בכפר הנגיד ולרכוש במקום, יש לנו חנות אינטרנטית ואנחנו עושים משלוחים כמעט לכל חלקי הארץ".