למה לקנות חי בריא?

בזכות 'חי בריא' תוכלו להיות בטוחים לגבי מקור המזון שרכשתם, כיצד הוא הופק, מה הוא כולל ולא פחות חשוב, מה הוא לא כולל!

רב חיות המשק מוחזקות בתנאים המסבים להן מתח ומצוקה רבים המקשים עליהן לבצע פעולות טבעיות פשוטות המאפיינות אותן כבעלי-חיים. ברוב המשקים התעשייתיים בעלי החיים הם לא יותר מ"יחידת ייצור" ותנאי המחיה בהם משקפים את המינימום שיאפשר ל"יחידת הייצור" להיות רווחית. מעבר לפגיעה החמורה ברווחת בעלי החיים, הניסיון לחסוך בעלויות הביא את רוב משקי החי ליישם פרקטיקות שהינן בעלות השלכות קשות על בריאות הציבור וכדי שכל זה לא יהיה שקוף לצרכן, אופן שיווק המזון מהחי כיום נוטה לעירפול מקסימלי כדי להסתיר את האמת הבעייתית מהצרכן.

בשנים האחרונות אנו עדים לחשיפות תקשורתיות רבות בארץ ובעולם שהציגו מידע מדאיג לגבי אופן הגידול והשיווק של מזון מהחי וצרכנים רבים מחפשים אלטרנטיבות צריכה שלא יעמדו בניגוד צורם לתפיסתם המוסרית והבריאותית.

תו האיכות 'חי בריא' – מספק אלטרנטיבה בריאה, אחראית והומנית לצריכת מזון מהחי!

'חי בריא' מגבשת נהלים שמטרתם להבטיח כי גידול חיות המשק נעשה בצורה אחראית כלפי בעלי החיים ובני האדם. איסור שימוש באנטיביוטיקה ברמה המניעתית, תזונה נאותה שאינה כוללת חלבון מהחי, איסור על החזקת בעלי החיים בבידוד, קביעת גיל גמילה מינימלי, הגבלת זמן ההובלה של בעלי חיים למקסימום של 4 שעות, כל אלו הן רק דוגמאות מעטות לדרישות נהלי 'חי בריא'.

מעבר לפעילותה לקידום חקלאות אחראית, 'חי בריא' חורתת על דיגלה לקדם שקיפות באופן שיווק המזון. כיום, כחלק מאסטרטגיה מכוונת, איננו יודעים דבר על מקור המזון שלנו, מאיפה הוא בא ומה הוא עבר לפני שהגיע אלינו לצלחת. שקיפות לגבי הליכי הייצור והשיווק של המזון הכרחית על מנת לאפשר לנו לבצע את החלטות הצריכה הנכונות עבורנו.

אודות חי בריא

'חי בריא' הוא תו איכות למוצרי מזון מהחי הבא לספק לצרכנים מידע לגבי מקור המזון ואופן הפקתו, ומאפשר להם לצרוך מזון מקומי ובריא יותר, שהופק באופן אחראי כלפי בעלי החיים.

מאמרים אחרונים

דף הפייסבוק של חי בריא

אולי יעניין אותך