דגי הכינרת עם תו "חי בריא" עד הבית!

חברת אושנגל 61 מביאה לכם את דגי הכינרת הנהדרים של עין גב עם תו "חי בריא" עד הבית!

חוסר השקיפות בענף הדגים מקשה על צרכני הדגים בישראל לדעת את מקור הדגים ואיכותם: לא קיים מידע זמין על תנאי הגידול, הצפיפות, שימוש בהורמונים, אנטיביוטיקה, תזונה ועוד. הצרכן לרוב אינו יודע ואין באפשרותו לדעת מידע בסיסי זה על הדגים שהוא מעוניין לקנות, מה שמקשה עליו לבצע החלטת צריכה מושכלת התואמת את דרישותיו הבריאותיות, הסביבתיות והמוסריות.

חברת אושנגל 61 החליטה לשנות את פני הדברים!

בשקיפות מלאה, ומתוך רצון לקדם חקלאות ישראלית אחראית, המקדמת את בריאות הציבור ואיכות הסביבה, החלו באושנגל 61 לשווק את דגי הכינרת הנהדרים של עין גב!

הדגים, שקיבלו את תו "חי בריא", הינם:

  • בריאים יותר

ללא הורמונים, ללא אנטיביוטיקה, ניזונים אך ורק בבית הגידול הטבעי שלהם: הכינרת

  • מלווים בפיקוח קפדני

מהכינרת ועד לנקודת המכירה

  • מוצר ישראלי איכותי

דיג ישראלי אחראי המקדם הן את הכלכלה הישראלית והן את איכות מי הכנרת

דגי הכינרת אותם משווקת אושנגל 61 הינם דגי חופש שגדלו במי הכינרת ונידוגים בשיטת דיג ההקפה, שיטת דיג סלקטיבית ביותר בה נלכדות להקות דגים על ידי הקפתן ברשת שנפרסת במעגל מסירת הדיג. הלהקות מאותרות על ידי שימוש בציוד אקוסטי אלקטרוני המצוי בגשר ספינת הדיג.

לדיג בשיטת ההקפה יתרונות רבים: ראשית, כאמור זוהי אחת משיטות הדיג הסלקטיביות ביותר שישנן, שכן הדייג יכול לבחור אילו דגים ללכוד (מבחינת מינים וגודל) ולהימנע מלכידת דגים שאינם רצויים. שנית, גם אם נלכדו בשוגג דגים אחרים, ניתן למיינם מחוץ לרשת ולהשיבם לסביבתם הטבעית, מאחר שהסיכון לפגיעה בהם במגע עם ציוד הדיג נמוך מאוד ורובם המכריע מועלים אל סיפון הספינה בלא פגע. שלישית, בשיטת דיג ההקפה אין שימוש בציוד שנותר במים, מה שמפחית או מונע לחלוטין את הסיכון ל"רשתות רפאים" – רשתות דיג שיצאו מכלל שימוש אך נותרו במרחב הימי ומהוות סכנה לרוחצים ולבעלי חיים ימיים. רביעית, הדיג בשיטה זו מתבצע רק במים עמוקים ומעל מצע בוצי, כך שאין פגיעה בהתרבות הדגים בעונת הרבייה (פעילות שמתבצעת לאורך החוף במים רדודים) ואין פגיעה בסלעים ובנישות אקולוגיות המצויים במים רדודים והינם קריטיים לבריאות המערכת האקולוגית של הימה. ולבסוף, תפיסת הדגים היא מהמהירות שיש: התהליך כולו, מסגירת הרשת ועד העלאת הדגים לספינה, אורך מספר דקות, מה שמצמצם את פרק הזמן שבו הדגים נמצאים בעקה (Stress).

לדיג בכינרת יש גם חשיבות רבה לתרומה לאיכות מי הכינרת! עיקר הדגה בכינרת היא דגי לבנון הכינרת (או בשמם העממי: סרדין כנרת). נשמע הזוי ? להלן הסבר קצר :במי הכנרת ישנן אצות ירוקות קטנות phytoplankton , אלו הן האצות היוצרות את צבע המים וככל שיש מהן פחות, המים נחשבים לאיכותיים יותר לשתייה. היצורים הניזונים מאצות אלו  הם  סרטנים קטנים, לעיתים מיקרוסקופיים – Zooplankton. מי שאוכל את הסרטנים האלו, הם לבנוני הכנרת. אם יהיו פחות לבנוני כנרת באגם, יהיו בו באופן אוטומטי יותר סרטנים, אלו יאכלו יותר אצות וזה ישפר את איכות המים. ממש סיפור חד גדיא! מקרה מאד יוצא דופן בו דיג, מיטיב עם הסביבה.

מזמינים אתכם ליהנות מהדגים הנהדרים: לבנון הכנרת, בורי, אמנון הגליל, קרפיון, כסיף ובינית, ישירות מהכינרת אליכם הביתה!

לקריאה נוספת וביצוע הזמנה:  www.oceangal61.com

לנהלים: נוהלי חי בריא לענף הדיג בכנרת